test

Plzeňané si akvapark rozhodně zaslouží

aqualand-1420842-1600x1200

TOP 09 podporuje vybudování moderního akvaparku, který Plzni chybí. Na zítřejším Zastupitelstvu města Plzně proto navrhne usnesení, ve kterém chce zavázat radu města, aby se k tomuto projektu aktivně vrátila. 

Tento čtvrtek městské zastupitelstvo také projedná rozpočet na rok 2016, který předložila koalice ČSSD, ODS, KDU-ČSL a Občanů patriotů. Zastupitelé za TOP 09 jsou přesvědčeni, že předkládanému rozpočtu chybí jakákoli vize a fantazie. Snaží se pouze udržovat v chodu nezbytné aktivity města. A to přes to, že se již léta v Plzni hovoří o nedostatečné infrastruktuře občanské vybavenosti pro využití volného času Plzeňanů.

Město nainvestovalo za poslední roky astronomické sumy do profesionálního sportu a budovy Nového divadla, ale aktivity pro volný čas běžného Plzeňana s rodinou v podstatě nenabízí. Na čtvrtečním jednání zastupitelstva navrhneme usnesení, které má zavázat radu města, aby se aktivně vrátila právě k projektu akvaparku. Věříme, že i ostatní strany v zastupitelstvu přistoupí k našemu návrhu pozitivně a pomohou ho posunout k realizaci. Z minulosti jsou vytipované ideální lokace na území města a nechybí ani analýza nákladů,“ říká Michal Vozobule, předseda klubu zastupitelů TOP 09.

V případě akvaparku se nejedná o nové zatížení rozpočtu města, protože už i v posledních letech lákal podobný projekt soukromé investory. TOP 09 proto navrhne aktualizaci podkladových studií a restart jednání s potencionálními investory. To vše za podmínek výhodných pro město Plzeň a jeho občany. „Rodiny s dětmi i ostatní zájemci by tak nemuseli jezdit kvůli zábavě a relaxaci do Prahy nebo do německého příhraničí. Měli by takové místo přímo v Plzni,“ říká předkladatel návrhu, zastupitel za TOP 09 Petr Suchý.

Eva Šafránková, krajská manažerka

Pojďte do toho s námi

Pomozte nám lépe poznat Vaše názory, zapojte se do kampaní a buďte skutečnou součástí TOP 09.

Můžete se stát přímo členem TOP 09, rádi uvítáme každého, kterému není dění v našem městě lhostejné. Chcete-li pomáhat, ale necítíte se na vstup do politické strany, můžete se stát dobrovolníkem nebo podporovatelem. Vyplňte kontaktní email a my Vás budeme kontaktovat.