Potkávám tu řadu úředníků, kteří svoji práci dělají dobře

Předsedou kontrolního výboru je Mgr. Michal Vozobule bez mála dva roky. Proto je pravý čas na malé bilancování.

Funkci předsedy kontrolního výboru vykonáváte téměř dva roky. Jaké byly?

Byly to určitě dva zajímavé a pracovně náročné roky, ale to už k výkonu uvolněné funkce zastupitele neoddiskutovatelně patří. Pokud člověk chce do problematiky správy obvodu nebo celého města proniknout musí tomu věnovat poměrně velké množství času. To je prostě holý fakt.

Jaké byly Vaše první kroky?

Prakticky okamžitě po zvolení jsem se vrhnul na poznávání chodu úřadu, protože jsem byl v politice teprve čerstvě. Musím říct, že většina věcí funguje na plzeňské jedničce velmi solidně, ale i zde občas člověk narazí na některé nedokonalosti, které se ale zpravidla daří postupně odstraňovat. Mým hlavním úkolem je kontrolovat, což není zrovna populární náplň práce. Je však důležité, aby ti kontrolovaní pochopili, že nehledám za každou cenu senzaci, ale mám dohlížet, aby došlo k napravení případných chyb a nepravostí. To koneckonců zlepšuje i jejich práci.

Na co jste zatím při své práci na obvodě narazil?

Potkal jsem tu řadu úředníků, kteří svoji práci dělají dobře. Po počátečním oťukávání mnozí pochopili, že jsem tu proto, abych jim pomohl dělat tuto práci ještě lépe. Myslím, že se to daří zejména v oblasti veřejných zakázek, kde úředníci starající se o výběr firem mají poměrně velkou snahu o transparentnost a profesionalitu. Ne vždycky to ovšem platí o politickém vedení obvodu.

Co máte konkrétně na mysli?

Jeden příklad za všechny. Stále se nepodařilo vypsat tendr na údržbu zeleně a zimní údržbu, ale doufám, že už jsme na dobré cestě. Starosta Brabec, který má zeleň na starosti, i jeho koaliční partneři z ODS se k těmto otevřeným výběrovým řízením staví zatím liknavě a proces přípravy se prodlužuje. Přesto pevně věřím, že se brzy dočkáme a proběhnou transparentní výběrová řízení, jako se tomu už ostatně v posledních dvou letech stalo v případě výběrů dodavatelů na rekonstrukci mateřských školek.

Rozhovor vyšel v Plzeňské Jedničce č. 5/2012, září

Pojďte do toho s námi

Pomozte nám lépe poznat Vaše názory, zapojte se do kampaní a buďte skutečnou součástí TOP 09.

Můžete se stát přímo členem TOP 09, rádi uvítáme každého, kterému není dění v našem městě lhostejné. Chcete-li pomáhat, ale necítíte se na vstup do politické strany, můžete se stát dobrovolníkem nebo podporovatelem. Vyplňte kontaktní email a my Vás budeme kontaktovat.