Jan Toman: Pro TOP 09 je chodec důležitý

Na Doubravce konečně roste nové místo pro přecházení. Po více než dvou letech od přednesení požadavku dochází k realizaci úprav na důležité křižovatce ulic Hřbitovní a Mohylová, které poprvé umožní bezpečné přecházení chodců jdoucích z Doubravky na Ústřední hřbitov nebo třeba na vyhlídku na Švabiny.

„Samotná stavba sice není komplikovaná, schvalovací proces však celkem ano, a proto jsem rád, že k realizaci došlo," řekl zastupitel TOP 09 a člen komise rozvoje Jan Toman, který přednesl požadavek občanů na komisi rozvoje, sledoval průběh jeho vyřizování a těší se, že rodiny se psy a dětmi konečně nebudou muset překonávat křižovatku úhlopříčně jako doposud.

Další místo pro přecházení chceme prosadit na křižovatce ulic Zábělská a Ke sv. Jiří, kde umožní bezpečný přechod školáků a chodců ve směru od vlakové zastávky ke 14. ZŠ.

„Myslím, že za cenu poměrně malých investic se zvýší bezpečnost a pohodlí chodců," uvedl Toman. Rychlost provedení ale není závratná a na dočasná řešení například pomocí vodorovného značení a mobilních betonových zábran zatím nechtějí příslušní úředníci slyšet.

„Snad se dočkáme i dalších a třeba větších úprav ve prospěch chodců, které se TOP 09 snaží prosadit," posteskl si na závěr zastupitel.

Pojďte do toho s námi

Pomozte nám lépe poznat Vaše názory, zapojte se do kampaní a buďte skutečnou součástí TOP 09.

Můžete se stát přímo členem TOP 09, rádi uvítáme každého, kterému není dění v našem městě lhostejné. Chcete-li pomáhat, ale necítíte se na vstup do politické strany, můžete se stát dobrovolníkem nebo podporovatelem. Vyplňte kontaktní email a my Vás budeme kontaktovat.