Městská veřejná doprava doprava v MO Plzeň 4

Obyvatelé Doubravky mohou ke svým cestám na území svého obvodu využívat trolejbusové linky č. 11, 13, 15, 16 a 17, autobusy č. 28, 29, 30, 52, 53, 54 a noční autobusy č. N3, N6 a N11.

Nejvíce vytížena je trolejbusová linka 16, kterou převážně cestují dospělí za prací do města a děti a mládež do škol. Linka 17 jezdí jen ve špičkách a zajišťuje spojení s Borskými poli a areálem ŠKODA. Trolejbusy jsou hojně využívány také nakupujícími různých supermarketů na Doubravce. Dopravu do řidčeji obydlených částí, tedy do Červeného Hrádku, Chrástu, Zábělé a Bukovce zajišťují autobusy. Pokud lidé cestují za zábavou, mohou využít noční autobusové linky s označením N.

Doprava je zajišťována především nízkopodlažními vozy, které umožňují snadnější nastupování do vozu starším lidem, rodičům s kočárky a lidem se zdravotním postižením. Při obnově vozového parku jsou vysloužilé vozy nahrazovány pouze nízkopodlažními vozy.

Občané Doubravky často kritizují poničené zastávky MHD. Výplně stěn jsou prokopnuté, posprejované, během noci dochází k rozkopání a vysypání odpadkových košů. Zde je nutná zvýšená kontrola ze strany městské policie.

Stává se, že cestující čekají na autobus č. 30, který přijede plný, lidé nastoupí a po několika zastávkách je tento autobus dojetý autobusem linky č. 29, který je téměř prázdný. Autobus 29 jede na území Doubravky po stejné trase jako třicítka, s tím rozdílem, že u polikliniky nejede na Lochotín, ale na konečnou trolejbusu 16. Řešením je, že odjezdy ze zastávek na lince 29 budou proti současnému stavu posunuty o pár minut tak, aby byly v polovině mezi odjezdy linky 30.

Používání trolejbusů a nízkoemisních autobusů pozitivně ovlivňuje životní prostředí v našem obvodě.

 

Petr Boubín

Pojďte do toho s námi

Pomozte nám lépe poznat Vaše názory, zapojte se do kampaní a buďte skutečnou součástí TOP 09.

Můžete se stát přímo členem TOP 09, rádi uvítáme každého, kterému není dění v našem městě lhostejné. Chcete-li pomáhat, ale necítíte se na vstup do politické strany, můžete se stát dobrovolníkem nebo podporovatelem. Vyplňte kontaktní email a my Vás budeme kontaktovat.