Přechody na obvodě Plzeň 4

Za čtyři roky působení v Doubraveckém zastupitelstvu jsme se několikrát setkali s nutností řešit kolize provozu chodců a automobilů. Zastupitelům TOP09 se podařilo prosadit nové místo pro přecházení u vjezdu do areálu firmy Elfetex, což je možná malý úspěch, ale jako stávající opozice jsme za něj rádi. Problematických míst je samozřejmě více – přecházení přes Rokycanskou ulici, Dlouhou ulici, místa kolem škol a školek, místa křížení rekreačních tras apod. Tyto místa je potřeba nutně řešit, abychom zabránili minimálně zranění chodců.

Chodci stále nemají v městském provozu stejnou pozici jako automobily. Stále jsou odsouvání na vedlejší kolej, stále se přizpůsobují autům a logicky dochází ke kolizím. Člověk má svůj mozek, reaguje pružně a počítačem vytvořená trasa vozidla nejde vytvořit pro člověka tak snadno. A to je dobře!“ usmívá se architekt Jan Toman

Proto není těžké najít místa, kde lidé chodí zcela přirozeně, samozřejmě a logiky a kde pro ně není daný prostor upraven. Při prosazování jednotlivých změn a úprav ale člověk naráží na překážky rovnající se prosazování stavby letiště. Proto je potřeba změnit myšlení a postoje úřadů i jednotlivých úředníků o což se TOP09 čtyři roky snaží.

Pojďte do toho s námi

Pomozte nám lépe poznat Vaše názory, zapojte se do kampaní a buďte skutečnou součástí TOP 09.

Můžete se stát přímo členem TOP 09, rádi uvítáme každého, kterému není dění v našem městě lhostejné. Chcete-li pomáhat, ale necítíte se na vstup do politické strany, můžete se stát dobrovolníkem nebo podporovatelem. Vyplňte kontaktní email a my Vás budeme kontaktovat.